Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st Grade 14 7 Mar 20
14 Mar 20
Swan View Cricket Club
113 DJ Catania 37  T Pottinger 4/19 N Rosair 3/29
def by Lesmurdie-Mazenod Cricket Club
7/277(cc) J Harris 126 R Doyle 57  R Knowles 4/48 M Parnham 2/47
Brown Park (Brown Park - Oval #1) 
2nd Grade 14 7 Mar 20
14 Mar 20
Lesmurdie-Mazenod Cricket Club
2/164(dec) M Dacey 100* N Daxter 26  
def Helena Valley
151 B Keeler 33 C Barker 26  N Warwick 4/24 J Warden 2/42 C Burt 2/46
Ray Owen Reserve 
5th Grade 14 7 Mar 20
14 Mar 20
Lesmurdie-Mazenod Cricket Club
9/143(cc) N Warden 33  SJ Symcox 3/31 JR Greenwell 2/14
def by Ascot Cricket Club
8/241(cc) M- Teixeira 98 DR MacPherson 37 RJ Meikle 28  B Boys 3/35 TJ Johnson 3/43 R Pottinger 2/41
Mazenod College Oval 
A Grade One Day 20 14 Mar 20 AusInd
114 M Patel 42  A Robertson 3/14 JP Lee 2/13 J Shoesmith 2/17 J Warwick 2/23
def by Lesmurdie-Mazenod Cricket Club
159 S O'Sullivan 47 GR Collins 40  M Patel 3/38
Celebration Park 
B Grade One Day 19 14 Mar 20 Lesmurdie-Mazenod Cricket Club
8/124(cc) C Mitchell 35 A Lee 25  S Saunders 2/9 N Carr 2/18 W Senekal 2/19
def by Ellenbrook Rangers Cricket Club
4/134(dec) B Saunders 49* A Foster 42*  M Lockyer 2/33
Hartfield Park (Oval 3) 
D Grade One Day 19 14 Mar 20 Helena Valley
def Lesmurdie-Mazenod Cricket Club
Helena Valley Recreation Garden 
Tuesday T20 - 1st Division GF 28 Jan 20 High Wycombe
10/108(cc) C Kirkham 33  T Pottinger 3/18 J Outten 2/21 R Thompson 2/28
def by Lesmurdie-Mazenod Cricket Club
4/109 S Roberts 62* D Yaksich 26*  RD Dunusinghe Gedara 2/13
Scott Reserve (Oval 1 - Turf) 
Tuesday T20 - 2nd Division GF 28 Jan 20 Lesmurdie-Mazenod Cricket Club
8/120 D Daines 26  C Mckean 3/21 B Jewell 2/17
def Forrestfield
116 JT Parker 47  J Shoesmith 3/19 D Daines 2/23 D Shoesmith 2/25
Ray Owen Reserve 
SUMMER PSWL: South 6 8 Mar 20 Lesmurdie-Mazenod CC
6/102(cc) R Tuckey 25*  I Wijesinghe 3/3
def by Applecross CC
3/187 H Innes 42* I Wijesinghe 34* H Appleyard 25*  
Ray Owen Reserve